Jak se správně holit?

Rozhodli jste se, že po delší době shodíte vousy, protože se s nimi necítíte komfortně, ale z holení máte tak trochu obavy? Pokud máte strach z podrážděné pleti, a proto vždy kontakt s břitvou odkládáte na poslední chvíli, máme pro vás dobrou zprávu. Holení není složité, musíte jen dodržet určitá pravidla. A především – pořídit si dostatečně kvalitní pomocníky, se kterými je perfektní oholení snadné jako facka.

Pořiďte si pořádný holicí strojek

Holení strojkem je snadné, ovšem pouze za předpokladu, že sáhnete po kvalitním kousku. Bez ohledu na to, zda zvolíte klasickou žiletku, břitvu, nebo holicí strojek s několika břity, se vám vyplatí „pustit žilou“ a investovat do mašinky na úrovni. Vydrží mnohem déle a hlavně – usnadní vám holení, jak jen to půjde.

Pěna, nebo gel? Raději mýdlo

Spousta vousáčů neváhá s investicí do skvělého strojku, ale na druhou stranu se nepozastaví nad kvalitou pěny či gelu na holení. Ve většině je obsažen alkohol, který pokožku vysušuje a uzavírá póry. Kromě toho nezadržuje vlhkost a naopak urychluje odpařování. Přirozeně je proto lepší se mu zcela vyhnout. Raději si pořiďte kvalitní mýdlo na holení a po aplikaci ho nechte působit co nejdéle. Výhodou mýdel jsou šetrné ingredience, které nedráždí pleť a neobsahují alkohol ani konzervanty.

Naprostou samozřejmostí by měla být i péče po holení. S ohledem na typ vousů nezapomeňte aplikovat hydratující a regenerující olej nebo balzám.

Zásady správného holení

Holte se večer, kdy je pokožka méně náchylná než během dne. Vousy si předem ohřejte (vodou nebo ručníkem) a štětkou namočenou v horké vodě naneste mýdlovou pěnu proti směru růstu vousů takovým způsobem, aby se nadzvedly a byly připravené na holení. V průběhu holení strojek a štětku oplachujte čistou vodou.

Jako první si oholte tváře, následně vousy na krku a proces holení zakončete knírkem a bradou. Tu si nechte nakonec proto, že na ní rostou nejtvrdší vousy a potřebují více času, než díky mýdlu změknou. Holte se po směru vousů a průběžně štětkou doplňujte mýdlovou pěnu.

Po holení si tvář opláchněte studenou vodou a odstraňte z ní zbytky mýdlové pěny. Nezapomeňte, že bezprostředně po oholení je pleť citlivější, a proto není vhodné se na ní škrábat nebo si ji třít.