Jak pečovat o plnovous?

Za plnovous se stydět nemusíte. Již několik let je trendy a nechává si ho narůst každý, kdo chce vypadat mužně a budit respekt. Počítejte však s tím, že o své vousy budete muset řádně pečovat – jinak nebudou vypadat zdravě a reprezentativně.

Pravidelné pročesávání

Zkušení majitelé plnovousů moc dobře vědí, že alfou a omegou údržby je pravidelné pročesávání. Důvody jsou rovnou tři: hřeben zajistí, aby se z vousů dostaly pryč nečistoty, držely tvar a netřepily se. Po česání by mělo následovat kartáčování, v rámci kterého se vousy narovnají a promasíruje se pokožka.

Důkladné mytí

Jak často mýt plnovous? Vždy, když budete mít pocit, že potřebuje hygienu. Optimum je cca dva až třikrát za týden, protože se díky tomu zbavíte odumřelých buněk pokožky. K dostání jsou speciální šampony a kondicionéry, které mytí vousů usnadňují a zároveň obsahují živiny potřebné k jejich zdravému růstu. K vysoušení plnovousu použijte fén.

Aplikace kvalitního oleje

Po očistě by mělo následovat olejování. Kvalitní olej na vousy hydratuje pokožku a stejně jako šampon či kondicionér obsahuje spoustu živin. Aplikace je snadná a rychlá a vousy jsou díky oleji měkčí a poddajnější. Nanášejte ho odshora dolů a jemně vmasírujte do plnovousu. Nesmývejte ho.

Péče balzámem

K neocenitelným pomocníkům vousáčů patří i balzám. Oproti vosku se hodí především na tvrdší a neposednější vousy, které není dost dobře možné zkrotit jinak. Vhodně zvolený produkt zajistí, aby byly mnohem měkčí, zářivější a méně se mastily. Opět se můžete spolehnout na přítomnost ingrediencí, které prospívají pokožce a zdravému vzhledu plnovousu. Vhodně zvolený produkt zajistí, aby byly mnohem měkčí, zářivější a méně se mastily.