Základy pravidelné péče o vousy a knír

Vousy může mít (téměř) každý. Ale mít vousy, na které je radost pohledět? Budete muset vynaložit určité úsilí a především – dodržovat základy pravidelné péče. V praxi samozřejmě záleží na tom, jak si ideální vousy představujete. Pokud se chcete na veřejnosti prezentovat jako Rumcajs, v podstatě stačí, abyste je nechali na pokoji. Jen ať si rostou, jak chtějí… Nicméně předpokládáme, že naopak vyžadujete reprezentativní a zdravý look. Pak čtěte dále, dozvíte se důležité informace.

Za upravené vousy se nemusíte stydět ani v „lepší společnosti“. Naopak jsou moderní a trendy. Ale jak docílit toho, aby vypadaly zdravě? Naprostým základem jsou dostatečná hydratace a výživa. Pro tyto účely jsou jako stvořené oleje a balzámy.

Přírodní oleje vousy změkčují a usnadňují další úpravy. Budete-li je používat pravidelně, vaše vousy nebudou pouze zdravější na pohled, ale také mnohem příjemnější na dotek. Což oceníte vy i vaše partnerka. Kvalitní olej hydratuje pokožku, dodá jí potřebné živiny a ve finále zabrání nechtěnému lámání a třepení vousů. Jako „bonus“ dodá vousům krásnou vůni. Aplikace oleje přitom zabere jen krátkou chvíli – stačí ho vetřít a lehce vmasírovat.

Co se týče balzámů, jsou vhodné pro vousáče s tvrdšími vousy. Aplikují se podobně jako oleje a kromě toho, že umí zkrotit i hodně neposedné vousy, obsahují spoustu vitamínů a příjemně voní.

V rámci pravidelné péče o vousy se neobejdete bez několika základních pomůcek. Vašimi nejlepšími přáteli se stanou hřeben a kartáč na vousy. Pomocí hřebenu je načešete, kartáčem narovnáte, zbavíte nečistot a navrch dopřejete pokožce příjemnou masáž.

A nezapomeňte, že kvalita vousů jde ruku v ruce s životním stylem. Zahrňte do svého každodenního jídelníčku ovoce, zeleninu a ořechy – zanedlouho poznáte rozdíl. Vousy porostou rychleji a budou mnohem kvalitnější.